Takamaka Overproof

Kód: RU0530
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Takamaka
750 Kč 750 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Tenhle rum je ryzí, síla a jemnost mu není cizí. Takamaka 69 Overproof White je neředěnou variantou Takamaka White - co vypadlo z destilace, to šlo po dozrání rovnou do lahví.

I když má Takamaka 69 Overproof White 69% sílu, bát se ho netřeba. Je ovocný s intenzivní chutí, ve které dominují tóny jablek, hrušek, pražených ořechů a bylinek. Tenhle silák je jako dělaný pro míchání drinků, ale i v přirozené síle s kapkou vody stojí za to.

Takamaka 69 Overproof White voní po tropickém ovoci, jako jsou banány, ananas a mango, ale taky po malinách, jablkách a hruškách. V chuti je velice výrazný s jemnou kořenitostí a tóny arašídů. Jestli ho chcete zkrotit, tak jedině pár kapkami vody. Ale když ho použijte do svých oblíbených rumových drinků, uděláte nejlíp. A navíc drinky dostanou úplně jiný náboj.

Destilace

Zásadní surovinou pro výrobu Takamaka 69 Overproof White je třtinová šťáva z ostrova Mahé, která je po sklizni rychle fermentovaná. Po třístupňové destilaci rum odpočívá 3 měsíce v nerezových tancích, aby se z něj odpařilo to, co tam nepatří. Pak už se s rumem neděje prakticky nic - je připravený v sudové síle k míchání drinků.

Příběh

V roce 2000 si Bernard a jeho otec Robert objednali knihu o domácí destilaci a začali pátrat po výrobě „dobrého“ rumu. Robertův otec, dědeček René Michel d’Offay, zakořenil zájem svých vnoučat o výrobu rumu díky jeho vlastnímu úsilí při výrobě místní kreolské speciality Rum Arrangé. Rum Arrangé, inspirovaný tím, jak námořníci uchovávali ovoce a koření v alkoholu, byl vyroben macerací listů, ovoce, semen, kůry a dalších přísad po dobu až šesti měsíců, poté se užíval jako digestiv nebo slazený sirupem z třtinového cukru.

S omezeným přístupem ke konvenčním destilačním částem využili Bernard a jeho otec svůj vlastní bazén na zahradě jako provizorní chladicí věž pro svůj provizorní kondenzátor, odešli do místního supermarketu nakoupit droždí a rafinovaný cukr a začali experimentovat.

Přidal se k nim Bernardův starší bratr Richard a po více než ročním testování – jehož výsledkem byly jak skutečně pochybné, tak i poněkud pozoruhodné zkušební rumy – v únoru 2002 oficiálně otevřeli Trois Frères Distillery na Seychelách. Brzy poté destilovali a dodali svou vůbec první objednávku tmavého rumu Takamaka.

V průběhu let Richard a Bernard zdokonalili své řemeslo prostřednictvím vlastního smyslu pro zvědavost a objevování, ale také prostřednictvím omezení a křivek, které jdou ruku v ruce s odlehlostí Seychel. Ovlivnilo to, jak míchají a stárnou svůj rum, vytvořilo to roli, kterou hrají ve své komunitě, a formovalo to, kým jsou dnes jako lidé a jako výrobci rumu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 69 %
Výrobce: Takamaka Bay
Země původu: Seychelles

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: