Bruichladdich The Classic Laddie Eight

Kód: WH0087
Neohodnoceno
1 390 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Verze oblíbené kolekce Ladie z zalírny Bruichladdich z rukou Adama Hannetta, vyzrálá 8 roků v kombinaci evropských a amerických sudů.

Palírnu Bruichladdich založili v roku 1881 bratři Harveyovi. Na rozdíl od jiných palíren na ostrově Islay neleží Bruichladdich těsně u moře. (V překladu Bruichladdich znamená kopec na břehu.) Hlavními produkty palírny tradičně byly 10-, 12-, 15-, 17- (označená římskou číslicí XVII) a 20-letá whisky. V roce 2000 koupila palírnu společnost Murray McDavid a v následujících letech se počet plnění značně znásobil. Nejprve přišly na trh poměrně mladé whisky se zajímavými chuťovými charakteristikami Rocks, Waves, Infinity, 3D, série plnění pojmenovaná po slavných golfových hřištích, pak následovala lahodná ročníková plnění a specifická plnění zrající nebo dozrávající v sudech po různých vínech nebo destilátech (např. Italian Collection, French Collection, 1998 Sherry, 1992 Sherry). Dále se v palírně Bruichladdich, jejíž whisky je ve srovnání s jinými islayskými palírnami obvykle málo rašelinná, pokusili vyrobit nejrašelinější whisky na světě (Octomore). Další novinky mají kořeny ve starých recepturách - whisky Port Chartlotte (pojmenovaná podle zaniklé palírny) a X4 (čtyřikrát destilovaná whisky na základě záznamu z r. 1695). Tímto výčet plnění Bruchladdich zdaleka nekončí - přinejmenším proto, že každý rok přichází tato kreativní palírna s něčím novým.

Od roku 2012 došlo k zásadnímu omezení produkce palírny z pohledu produkce vlastních single malt pod novým majitelem společnosti Remy Cointreau, proto většina lahví se tímto okamžikem stala jedinečnými.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 50 %
Výrobce: Bruichladdich Distillery Company Ltd
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: