Žufánek Amave Absinth Blanche

Kód: AB0026
Neohodnoceno
Značka: Žufánek
795 Kč 795 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Amave Absinth Blanche

Lahodný, aromatický a hutný čirý absint ve stylu utajovaných švýcarských les bleues.

Tradiční byliny, kterými se absint barví na zeleno, jsou v tomto případě zdestilovány. V době absintového zákazu bylo totiž jednodušší ukrýt láhev čiré tekutiny, než láhev jasně zelené.

Švýcarsko je rodištěm absintu a dnes nejznámějším zdrojem čirých absintů o nižší lihovitosti, které tam označují jako blanche nebo la bleue. Amave je klasickým zástupcem tohoto stylu, tedy čirý absint s obsahem alkoholu 53 %. I když to bude svádět k pití v neředěném stavu, i tak vřele doporučujeme poměr aspoň 1:1, tedy na díl absintu díl chladné vody. Ideální je i jako součást míchaných koktejlů.

Složení

Od ročníku 2020 byl kompletně přepracovaný tak, aby zachytil naše aktuální chuťové preference. Nově je postavený na kombinaci vinného destilátu a velejemného lihu a receptura byla vytuněna tak, že jde o úplně nový produkt. Poznáte ho na první pohled, nově je AMAVE v hnědé láhvi jako všechny naše ostatní absinty.

Složení: vinný destilát, velejemný líh, pelyněk pravý, pelyněk pontický, anýz, fenykl, badyán, yzop lékařský a další byliny

Doplňkové parametry

Kategorie: Absinth
Hmotnost: 1.2 kg
Barva: Blanche
Objem láhve: 0,5 l
Obsah alkoholu: 53 %
Výrobce: ŽUFÁNEK s.r.o., Boršice u Blatnice 57
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: