Xoriguer Gin

Kód: GI0012
Neohodnoceno
Značka: Xoriguer Gin
590 Kč 590 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autentická tradice v láhvi. Gin Xoriguer je pravděpodobně nejstarším ginem vyráběným ve Středomoří. Dodnes se připravuje podle originální receptury a postupů z 18. století, díky čemuž se může pyšnit označením původu Gin de Mahon (či Gin de Menorca). Zkrátka Gin Xoriguer patří k Menorce stejně neodmyslitelně, jako Menorca patří k Ginu Xoriguer.

Menorca, britští důstojníci, námořníci i umělci, voda ze studně, jalovcové bobule, alkohol, gin, koktejl, svět, ... To jsou historické přísady, které umožnily vznik Ginu de Mahon – pravděpodobně prvního ginu, který byl ve Středomoří kdy vyroben.

Roku 1708 se Menorca dostala pod správu Anglie. Stala se nejdůležitějším středomořským přístavem pro všechny anglické a holandské společnosti. Všechny taverny byly tím pádem plné anglických a holandských námořníků, kteří si žádali svůj oblíbený nápoj – gin. V této době zde fungovaly pouze čtyři palírny. Mezi nimi i Fornero, předchůdce palírny Xoriguer.

Nejznámější recept na gin z Menorcy vznikl v roce 1750 a pod jménem Gin Xoriguer se prodává dodnes. Gin se vyrábí s láskou a ručně podle původní receptury z 18. století. V Xoriguer Distilleries tak stále vzniká nápoj, který je pravděpodobně nejstarším ginem ve Středomoří.

Destiluje se ve více než 250 let starých měděných kotlích (copper alembic stills) a sublimace probíhá jen díky ohni živeném dřevem z menorských lesů. Při výrobě se používají pečlivě vybrané jalovcové bobule z katalánských Pyrenejí, které nejprve dva roky odpočívají, a studniční voda z města Mahon. Tato tradice ginu vysloužila prestižní označení původu Gin de Mahon.

Větrný mlýn vyobrazený na láhvi je připomínkou domova Miguela Ponse Justa, zakladatele značky Xoriguer.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 38 % obj.
Výrobce: Xoriguer Gin
Země původu: Menorca

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: