Wild Turkey 101 Bourbon

Kód: WH0270
Neohodnoceno
Značka: Wild Turkey
590 Kč 590 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Aroma: vanilka, skořice, dřevo

Chuť: zprvu sladká s tóny vanilky a karamelu, poté se projeví dřevo a pečící koření.

Závěr: výrazné koření typické pro Wild Turkey a pomerančová kůra

Zrání

Whiskey vzniká za použití vody z řeky Kentucky, která je přirozeně filtrována přes vápenec, původního kmenu kvasinek a tajného poměru kukuřice, žita a sladového ječmene. 

Ke zrání se ukládá do sudů vypalovaných na úroveň 4, tzv. alligator char, což je nejhlubší možné vypálení. Whiskey Wild Turkey se vyznačují výrazným, a přesto jemným charakterem. 

Zraje 6 až 8 let v sudech z amerického bílého dubu, které byly vypáleny na nejvyšší stupeň tzv. alligator char. Díky mashbillu, který obsahuje vysoký podíl žita, a vyšší síle má nezaměnitelný charakter, komplexní chuť a příjemný říz. Chuť je robustní, a přesto si zachovává jemnost.

Wild Turkey

Wild Turkey pochází z vrcholu stejnojmenného kopce ve městě Lawrenceburg v Kentucky, kde se vyrábí již 75 let.

Wild Turkey 101 je časem ověřená ikona. Jde o nejznámější whiskey značky Wild Turkey a jednu z nejoblíbenějších prémiových amerických whiskey v USA. Její název odkazuje na sílu, při které je lahvovaná, tedy 101 proof neboli 50,5 % alkoholu.

Master Distiller

Za jedinečnou chutí značky Wild Turkey stojí legendární master distiller Jimmy Russell, přezdívaný "Buddhou bourbonu". Ve Wild Turkey vyrábí whiskey ji neuvěřitelných 60 let a je tak nejdéle aktivním master distillerem na světě. Se synem Eddiem dnes tvoří v palírně jedinečné duo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Americká whiskey
Hmotnost: 1 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 50,5 %
Výrobce: Wild Turkey
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: