the Glenrothes Robur Reserve 1 l

Kód: WH0173
Neohodnoceno
1 390 Kč 1 390 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Whisky zraje v dubových sudech. Sud má klíčovou roly pro finální chuť whisky, takže dává smysl, že výběr dubu je důležitá součást procesu.

V Glenrothes používají kombinaci Quercus Alby (americký dub) a Quercus Robur (evropský nebo španělský dub).

Quercus Alba přináší kokosovou, vanilkovou příchuť a sladké aroma do whisky. Kořeněnost, taniny a aroma sušeného ovoce přináší do Glenrothes Quercus Robur.
Glenrothes Robur Reserve má užitek z většího poměru španělského dubu, jehož první plnění bylo sherry, díky jeho vlivu je Robur Reserve kořeněný, ovocný, sladký a lahodný.


Palírna Glenrothes byla založena v roce 1878, ale ještě během stavby byla z finančních důvodů převzata společností William Grant & Co. V roce 1887 se stala součástí Highland Distilleries Ltd. V letech 1898 a 1962 postihly palírnu požáry. Po druhém byla palírna přestavěna a zvýšen počet destilačních kotlů z čtyř na šest. K další expanzi došlo v roce 1980, takže dnes má palírna 10 kotlů. Zatímco dříve se whisky Glenrothes vyráběly různého stáří, dnes jsou k dostání ročníková plnění. Část produkce se také používá do míchaných whisky, je významnou složkou Cutty Sark.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 1 l
Oblast: Speyside
Obsah alkoholu: 40 % obj.
Výrobce: The Glenrothes Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: