Ron Quorhum 30 años

Kód: RU0466
Neohodnoceno
Značka: Ron Quorhum
1 690 Kč 1 690 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Jeho vůně je příjemně kořeněná, s nádechem vanilky, hrozinek a karamelu. Nic nemá navrch, nic nedominuje, vůně je dokonale vyvážená a dřevitosti je v ní minimum. V chuti je pak drevitosť v rovnováze se sladkostí. Chuť je plná a na jazyku odkazuje na mandle, med i meruňky. Závěr je lehce kořeněný. Rum Quorhum 30 Aniversario je tak zcela po právu řazen mezi moderní rumy.

Zrání

Říká se, že čím je rum starší a čím déle zraje v dubových sudech, tím více se v jeho vůni a chuti odráží vlastnost sudu, ve kterém zraje. Avšak Quorhum 30 Aniversario, který tvoří blend rumů o stáří až třiadvacet let, je výjimkou z pravidla.

Pro rumové znalce

Hnědý Quorhum 30 Aniversario by měli mít ve svém baru všichni, kteří se považují za rumové znalce a zároveň tak trochu vizionáře - nepatří k těm nejznámějším, v chuti není typickým "starým" prémiovým rumem a i design jeho láhve s ocelově šedým štítkem tak trochu předbíhá dobu. Rozhodně to ale není na škodu.

Příběh

Společnost Oliver & Oliver tento rum - a vlastně všechny rumy z rodiny Quorhum - vyzrává, míchá a láhve v Dominikánské republice. Samotné rumy ale pocházejí z jiných karibských zemí, nejčastěji z Panamy a Trinidadu. A i samotná firma Oliver & Oliver má kořeny v jiné zemi. Vznikla totiž již v 19. století na Kubě. Jejím zakladatelem byl Juanillo Oliver a jeho potomci poté, co se na Kubě k moci dostal Fidel Castro, přesunuly rodinný podnik do Dominikánské republiky - přírodní podmínky jsou zde prý stejné, ty politické pak nepoměrně lépe.

Doplňkové parametry

Kategorie: 30 let
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 40 % obj.
Výrobce: Ron Quorhum
Země původu: Dominikánská republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: