Ron Centenario 30 años Edición Limitada

Kód: RU0438
Neohodnoceno
2 990 Kč 2 990 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Dlouhé desítky let sofistikovaného zrání a míchání v dubových sudech, z nichž část dříve obsahovala whisky, část burbon a některé i dezertní vína, se odráží i ve vůni tohoto rumového klenotu. Vůně Centenario 30 Anos je hluboká, velmi komplexní a vyvážená. Určitě ucítíte vanilku a drevitosť dubu, karamel, nasládlý pomeranč, ale i pikantní koření a kouřový nádech. Chuť je hutná a na začátku sladce karamelová a vanilková. Potom klesá do hloubky a několikrát se přeměňuje. V chuti rumu Centenario 30 Anos se opravdu silně odráží třicet let zrání a jeden pohár rozhodně nestačí na to, aby člověk dokázal odhalit všechny chuťové vrstvy.

Zrání

Nejlepší rum planety - i tímto titulem se může pyšnit tmavý rum Centenario 30 Anos. Unikátní směs, která zrála třicet let systémem Solera nabízí dokonalou souhru chuti, vůně a barvy. Ne nadarmo se mu říká umělecké dílo mezi rumy. Lihovar Centenario Internacional vznikl v roce 1969 a rum Centenario 30 Anos vznikl systémem Solera z rumů, z nichž část je stará třicet i více let. Jde tak o opravdu prémiový produkt - o rumovou směs z těch úplně nejstarších sudů, které tento kostarický lihovar ve svých zásobách má.

Centenario 30 Anos - umělecké dílo

O rumu Centenario 30 Anos se občas mluví jako o uměleckém díle - ostatně odpovídala by tomu preciznost jeho výroby, zrání a míchání. Cukrová třtina je pouze lokální pěstována a stoprocentně ručně zpracována. Každý sud se pravidelně ochutnává ao chuti nápoje v něm se vedou dlouhé záznamy. Na jejich základě pak dochází k míchání.
Před samotným plněním do těžkých lahví s pozlaceným uzávěrem, které vypadají trochu jako lahve od drahých parfémů, rum prochází ještě náročnou výstupní kontrolou chuti a kvality - ke konzumentům tak jde opravdu jen to nejlepší.

Příběh

Společnost je pod názvem Seagram of Costa Rica S.A. založena v tomto státě na konci 70. let za účelem distribuce světových značek vyrábějících Palo Viejo, vodku Nikolai a místní bílý rum Ronrico.
V 80. letech se s cílem stát se předním výrobcem rumu v Kostarice rodí Ron Centenario. Hned od počátku se jedná o kvalitní řemeslný rum zrající v dubových sudech, který se postupem času dokázal přizpůsobit vytříbenému vkusu nejnáročnějších zákazníků.


Doplňkové parametry

Kategorie: 30 let
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 40 % obj.
Výrobce: Centenario Internacional S.A.
Země původu: Kostarika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: