Plantation Barbados Aged 5 Years

Kód: RU0092
Neohodnoceno
Značka: Plantation
690 Kč 690 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Barva je krásně jantarově zlatá. Jedná se o velmi dobře vybalancovaný komplexní rum, který v sobě nese tóny zralého tropického ovoce a vanilky, které se následně vyvinou v náznaky bílých broskví a kokosu. Dvojité zrání vytvoří první vlnu chuti tropického kandovaného ovoce vedoucí k smyslné vanilce pocházející z bourbonového sudu, jejíž bohatství je dokonale vyváženo druhou vlnou chuti čerstvého ovoce a jemnými tříslovinami.

Zrání

Plantation Barbados Aged 5 Years je pětiletý blend rumu z Barbadosu, který prošel zráním ve dvou typech sudů. Prvně zrál na Barbadosu v sudech po bourbonu 3-4 roky. Následně se přesunul do Francie, kde zrál 1-2 roky v sudech po cognacu Pierre Ferrand, kde rum dokončil svou cestu pod dohledem master blendera.

Příběh

V roce 1989 objevil Alexander Gabriel Maison Ferrand, jednu z nejstarších značek lihovin v regionu Koňak. Reputace této firmy je nesporná, avšak prodeje zaostávají. Láska na první pohled Alexandre Gabriela lapí do svých sítí a energicky se pustí do detailů a umění výroby Koňaků.  Cestování následuje vášeň a tak si Alexandre vytvoří oddanou distribuční síť s podobně zanícenými partnery. Zakládá si na jeho hodnotách a vizi pro jeho firmu. I po dvaceti letech je většina jeho zakladatelského týmu stále pohromadě. V devadesátých letech se Alexandre i pročesává Karibikem s vizí najít nejlepší rum v celé oblasti. Takto vznikl Plantation, řemeslný sortiment rumů, z tropického podnebí, jež je základem jejich charakteru. O patnáct let věnovaných výrobě a zdokonalování rumu později získává Alexandre v roce 2012 ocenění Master Rum Blender of the Year na Golden Rum Barrel Awards a byl jmenován Lihovarníkem roku od Americké lihovarnické instituce. Dnes je Prezident a vlastník Maison Ferrand, Alexandre Gabriel oceňovaným ve své kategorii a napříč celým průmyslem. Nyní se soustředí na tři hlavní lihoviny, které reprezentují vášeň a vizi Maison Ferrand: Ferrand Cognac, Citadelle Gin a Plantation Rum : autentické lihoviny, které vyjadřují specifika individuálních oblastí z kterých pochází.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 40 % obj.
Výrobce: Maison Ferrand
Země původu: Barbados

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: