Plantation Barbados 2005 Vintage

Kód: RU0204
Neohodnoceno
Značka: Plantation
2 370 Kč 2 370 Kč / 1 ks
Na dotaz
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Výsledný rum má jemně jantarovou barvu a výraznou, bohatou vůni tropického ovoce a vanilky, za kterými se ukrývá náznak bílých broskví a kokosu. Chuť se otevírá vlnou kandovaného tropického ovoce, které pomalu ustupuje bohaté vanilce z bourbonových sudů. Tu perfektně vyvažují tóny čerstvého ovoce a jemné třísloviny z koňakových sudů.

Zrání

Ostrov Barbados má ideální podmínky pro pěstování cukrové třtiny a několik staletí trvající tradici výroby rumu. Francie je vyhlášená pro špičková vína a koňaky. Alexandre Gabriel dokonale rozumí oběma světům. Však také stojí za skvělými koňaky Maison Ferrand i za parádními terroirovými rumy Plantation. V téhle lahůdce se oba světy mistrně propojily. Plantation Grande Réserve v sobě snoubí barbadoské melasové rumy vyráběné jak tradiční kotlíkovou metodou, tak v moderních destilačních kolonách.
Ty nejprve zrály 1 až 3 roky v sudech po bourbonu v domovských tropických podmínkách. Pak se jejich směs přesunula do starých sudů po koňaku a putovala ještě na rok odpočinku do francouzských sklepů Château de Bonbonnet.

Příběh

V roce 1989 objevil Alexander Gabriel Maison Ferrand, jednu z nejstarších značek lihovin v regionu Koňak. Reputace této firmy je nesporná, avšak prodeje zaostávají. Láska na první pohled Alexandre Gabriela lapí do svých sítí a energicky se pustí do detailů a umění výroby Koňaků.  Cestování následuje vášeň a tak si Alexandre vytvoří oddanou distribuční síť s podobně zanícenými partnery. Zakládá si na jeho hodnotách a vizi pro jeho firmu. I po dvaceti letech je většina jeho zakladatelského týmu stále pohromadě. V devadesátých letech se Alexandre i pročesává Karibikem s vizí najít nejlepší rum v celé oblasti. Takto vznikl Plantation, řemeslný sortiment rumů, z tropického podnebí, jež je základem jejich charakteru. O patnáct let věnovaných výrobě a zdokonalování rumu později získává Alexandre v roce 2012 ocenění Master Rum Blender of the Year na Golden Rum Barrel Awards a byl jmenován Lihovarníkem roku od Americké lihovarnické instituce. Dnes je Prezident a vlastník Maison Ferrand, Alexandre Gabriel oceňovaným ve své kategorii a napříč celým průmyslem. Nyní se soustředí na tři hlavní lihoviny, které reprezentují vášeň a vizi Maison Ferrand: Ferrand Cognac, Citadelle Gin a Plantation Rum : autentické lihoviny, které vyjadřují specifika individuálních oblastí z kterých pochází.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 42,8 %
Výrobce: Maison Ferrand
Země původu: Barbados

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: