Plantation Australia 2007 Vintage

Kód: RU0213
Neohodnoceno
Značka: Plantation
3 195 Kč 3 195 Kč / 1 ks
Na dotaz
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Informace

Edice: Vintage - Limited Edition

Alc./Vol. : 49,3%

Palírna : Beenleigh Artisan Distillery

Použitý materiál : Melasa

Kvašení : 12 dnů (Schizosaccharomyces pombe & Saccharomyces cerevisiae)

Destilace: Pot Still

Rok Destilace : 2007

Tropické zrání: 13 let v bourbon sudech

následné zrání v Evropě : 1 rok v 400L dubových sudech Maison Ferrand.

Volatile substances : 517 g/hL AA

Esters : 166 g/hL AA

Dosage : 0 g/L

Cane sugar caramel E150a (% vol) : between 0% and 0.1%

Zrání

Austrálie vyrábí cukrové třtiny eau-de-vie téměř 150 let, čímž si získala své právoplatné místo na světové rumové mapě. Destilovaná v Pot Still, skvělá aromatická komplexnost Plantation Australia 2007 vděčí za svou osobnost kvasinkám používaným během fermentace. Destilát se nejprve kvasí po dobu 12 dnů pomocí Schizosaccharomyces pombe, velmi vzácného droždí ve světě rumu. Poté následuje třídenní fermentace se Saccharomyces cerevisiae.

Destilovaná v roce 2007, Plantation Australia nejprve zrála 13 let v bývalých bourbonových sudech ve sklepích Beenleigh Artisan Distillery. 21 sudů vybraných Alexandrem Gabrielem se poté vydalo na námořní plavbu do Javrezacu ve francouzské oblasti Charente, kde rum zrál další rok ve francouzských dubových sudech Maison Ferrand. Ve stylu Plantation signature tato technika dvojitého stárnutí zdůrazňuje velmi expresivní a komplexní chuť tohoto 14letého australského rumu.

Příběh

V roce 1989 objevil Alexander Gabriel Maison Ferrand, jednu z nejstarších značek lihovin v regionu Koňak. Reputace této firmy je nesporná, avšak prodeje zaostávají. Láska na první pohled Alexandre Gabriela lapí do svých sítí a energicky se pustí do detailů a umění výroby Koňaků.  Cestování následuje vášeň a tak si Alexandre vytvoří oddanou distribuční síť s podobně zanícenými partnery. Zakládá si na jeho hodnotách a vizi pro jeho firmu. I po dvaceti letech je většina jeho zakladatelského týmu stále pohromadě. V devadesátých letech se Alexandre i pročesává Karibikem s vizí najít nejlepší rum v celé oblasti. Takto vznikl Plantation, řemeslný sortiment rumů, z tropického podnebí, jež je základem jejich charakteru. O patnáct let věnovaných výrobě a zdokonalování rumu později získává Alexandre v roce 2012 ocenění Master Rum Blender of the Year na Golden Rum Barrel Awards a byl jmenován Lihovarníkem roku od Americké lihovarnické instituce. Dnes je Prezident a vlastník Maison Ferrand, Alexandre Gabriel oceňovaným ve své kategorii a napříč celým průmyslem. Nyní se soustředí na tři hlavní lihoviny, které reprezentují vášeň a vizi Maison Ferrand: Ferrand Cognac, Citadelle Gin a Plantation Rum : autentické lihoviny, které vyjadřují specifika individuálních oblastí z kterých pochází.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 49,3 %
Výrobce: Maison Ferrand
Země původu: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: