Organic Sincere Gin Barrel Aged

Kód: GI0010
Neohodnoceno
1 340 Kč 1 340 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svěží tropický gin, jehož základem je destilát z cukrové třtiny, se vyrábí hned z několika druhů citrusů (sladké a kyselé pomeranče, mandarinky, pomelo a tři různé odrůdy limetek). Celé plody se spolu a jalovcem naloží do třtinového destilátu, kde se při 50 °C nechají macerovat po 24 hodin. Následně se přidají i další botanicals. Nakonec gin dozrává po 45 dní v sudech po americké whisky. Chuťově bohatý gin si nejlépe užijete v kombinaci s tonikem.

Gin Sincere vzniká v Paraguayi, z organických a lokálně sklízených ingrediencí. Od cukrové třtiny, která tvoří základ destilátu, po místní citrusy. Dalšími botanicals obsaženými v ginu jsou kromě jalovce také kořen anděliky, badyán, kořen kosatce, hřebíček, skořice, zrnka červeného pepře, citronová tráva. Veškeré koření a bylinky jsou pěstovány organicky.

Plody se spolu s jalovcem naloží do třtinového destilátu, kde se macerují po 24 hodin. Macerát se následně vydestiluje (citrusy jsou nadále ponechány v kotli), již spolu s ostatními botanicals umístěnými v koši, přes který prochází alkoholové páry. Hotový gin se nechává dozrát po dobu 45 dní v sudech po americké whisky, což mu dodá komplexnost a zlatavou barvu.

Gin se ředí na 47 % obsahu alkoholu, a to z důvodu, že obsahuje velké množství přírodních olejů z citrusů, které jsou ve vodě nerozpustné. Při poklesu alkoholu pod 46 % se lihovina může mírně zakalit. To však neznamená, že by tím trpěla kvalita produktu. Při naředění ginu tonikem se jeho barva mění z čiré na stříbřitě kalnou, a to právě proto, že dojde ke snížení obsahu alkoholu.

Lihovar, ve kterém se Organic Sincere Gin vyrábí, se může pyšnit certifikací Fairtrade. Jsou tak zajištěny férové podmínky a ceny pro všechny farmáře dodávající své suroviny do palírny. Cukrová třtina pochází z vlastních polí, zbytek ingrediencí palírna nakupuje od lokálních farmářů. Zbytky cukrové třtiny se spálí v kotli, čímž vzniká energie pro celý lihovar. Palírna se tak stává nejen udržitelnou, ale také energeticky soběstačnou.

Svěží tropický gin s obsahem alkoholu 47 % a s výrazným aroma citrusů. V chuti dominují také citrusy, které doplňují tóny jihoamerického koření a dubového sudu.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 47 % obj.
Výrobce: A Clean Spirit
Země původu: Paraguay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: