Oban Little Bay

Kód: WH0033
Neohodnoceno
1 590 Kč 1 590 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzrálý Oban single malt, trávil více času v menších dubových sudech než je u této palírny obvyklé. Nový důraz na intenzitu whisky.

Krásná vůně, uklidňující jako náhlý vánek. A na rozdíl od svého staršího sourozence, Oban Little Bay má mnohem měkčí přístup týkající se kouře a mořské soli. Krásné ovoce přichází skrze prožitky, připomíná sušených meruněk jen s náznakem kouře. Vytváří dokonale vyváženou souhru s příchutí karamelu, lískových oříšků a kávových zrn, harmonicky slaná. V kombinaci s nádechem hnědého cukru a koření vytváří odvážnou a bohatou texturu, která umožňuje jeho chutě integrovat pěkně do sebe. Tato whisky zvládá trefit každou chuť - slanosti, kouřivost, ovoce a sladkost. Na závěr ustupuje poměrně rychle, ale to je v pořádku, to je důvod mít další doušek. A to je docela příjemné, že nebudete chtít přestat.

Palírnu Oban založili roku 1794 bratři Hugh, John a James Stevensonovi na břehu malé zátoky proti ostrovu Mull. Teprve po založení palírny kolem vyrostlo městečko stejného jména. V roce 1883 se palírna stala majetkem Waltera Higginse, který ji zmodernizoval. Při hloubení nových skladišť byl tehdy učiněn významný archeologický objev - lidské pozůstatky datované 4500 př. n. l. Potom palírna vystřídala ještě několik majitelů, v letech 1931-37, během druhé světové války a v letech 1969-72 byla palírna zavřena. Dnes patří společnosti United Distillers (Diageo).

Většina produkce se používá do míchaných whisky, jako single malt se dnes stáčí hlavně 14-letá (dříve 12- a 20-letá).

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 43 % obj.
Výrobce: Oban Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: