Oban Bay Reserve - Game of Thrones - Night’s Watch

Kód: WH0062
Neohodnoceno
3 590 Kč 3 590 Kč / 1 ks
Na dotaz
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Oban Bay Reserve The Night's Watch je bohatá, dřevitá, kořeněná. Její hřejivá chuť by strážím na Zdi zpříjemnila nejednu mrazivou noc. Po přivonění ucítíte seno a mírně slané tóny, které přecházejí k notám kakaa a višní. V ústech připomene chuť koláče z tmavého lesního ovoce a lékořici, která zvolna ustupuje dubovému dřevu, citrusům a sladkému koření v čele s hřebíčkem. V závěru se objevují višně a tmavé ovoce s lehce slanou dochutí. Noc je temná a plná hrůz. Buďte připraveni.

Co rod, to láhev. Co láhev, to palírna. Co whisky, to lahůdka.

Pak je tu jedna zcela výjimečná. V láhvi černé jako noc. Jako Černý hrad. Jako Noční hlídka. Statečným mužům Noční hlídky vzdala hold skotská palírna Oban. Není to náhoda. Oban leží na příkrém útesu, ze kterého shlíží na moře mezi západem Skotské vysočiny a skotskými ostrovy. Na pomezí dvou světů, jako Černý hrad, který stojí mezi Západozemím a světem za Zdí.

Oban Bay Reserve - Game of Thrones - Night’s Watch

Oban

Když bratři Hugh a John Stevensonovi v roce 1793 dorazili na hranici Hebridských ostrovů, našli jen o málo víc než přirozený přístav a větrem ošlehaný výhled. Zde otevřeli pivovar Oban Brewing Company, jejich „Cowbell Ale“ bylo první výrobou. V následujícím roce začali s destilací whisky. Podnik zůstal v rodině Stevensonových po tři generace, dokud jej v roce 1830 nekoupil místní obchodník Peter Cumpstie. V roce 1880 železnice vplula do Obanu a zahájila nový věk vylepšené komunikace a dopravy. Lihovar v průběhu let změnil majitele a byl svědkem toho, že kolem něj vyrostlo rušné město. Ale náš nelítostný závazek k dokonalosti a tradici byl konstantní. V roce 1989 byl Oban 14 Year Old jmenován jedním ze šesti klasických sladů reprezentujících region Western Highlands.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 43 % obj.
Výrobce: Oban Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: