Oban 14 yo

Kód: WH0032
Neohodnoceno
1 790 Kč 1 790 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Je to jedna z nejznámějších singlemalt highland whisky na trhu. 

Oban má světlejší jantarovou barvu s jemnými odlesky. Vůně je elegantní, jemná s náznaky kouřovosti, minerality, praženého sladu a sušených fíků. Výrazná, tělnatá a kořenitá chuť s jemnými tóny kouřovosti, vosku, mořských řas a sladkého ovoce. 

Oban reprezentuje prestižní region Highland, který poskytuje jemnou whisky, vyrobenou v nehostinných podmínkách skotské vysočiny.

Destilace

Oban má jen dvě malá destilační zařízení, kterými prochází každá kapka. Tento způsob umožňuje přesné sledování a kontrolu procesu. Fermentují jejich vlastní sladový ječmen po dobu pěti dnů k vytvoření bohaté, odlišné chuti. Po každém procesu nechávají destilační zařízení odpočinout, což chrání čistotu a chuť nápoje.

Oban 14 yo

Oban

Když bratři Hugh a John Stevensonovi v roce 1793 dorazili na hranici Hebridských ostrovů, našli jen o málo víc než přirozený přístav a větrem ošlehaný výhled. Zde otevřeli pivovar Oban Brewing Company, jejich „Cowbell Ale“ bylo první výrobou. V následujícím roce začali s destilací whisky. Podnik zůstal v rodině Stevensonových po tři generace, dokud jej v roce 1830 nekoupil místní obchodník Peter Cumpstie. V roce 1880 železnice vplula do Obanu a zahájila nový věk vylepšené komunikace a dopravy. Lihovar v průběhu let změnil majitele a byl svědkem toho, že kolem něj vyrostlo rušné město. Ale náš nelítostný závazek k dokonalosti a tradici byl konstantní. V roce 1989 byl Oban 14 Year Old jmenován jedním ze šesti klasických sladů reprezentujících region Western Highlands.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 43 % obj.
Výrobce: Oban Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: