Nikka From The Barrel Gift Box

Kód: WH0269
Neohodnoceno
1 660 Kč 1 660 Kč / 1 ks
Skladem a ihned na prodejně
Můžeme doručit do:
1.12.2022
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Vůně: Rafinovaná a komplexní. Tóny květin (šeřík), ovoce (meruňky), koření (hřebíček) a usně.

Chuť: Intenzivní, peprná. Tóny dubového dřeva a zralého ovoce (broskve), karamelizovaných jablek a květů (zimolez). Dlouhotrvající a komplexní závěr s pokračující chutí ovoce (sušené švestky, broskve), na pozadí tóny vanilky s náznakem dubového dřeva.

Doporučení

Whisky Nikka From the Barrel si lze vychutnat nejen samotnou či s ledem, ale i v koktejlech. Vyzkoušejte jednoduché drinky oblíbené v Japonsku – highball (led, 1 díl whisky, 3 díly perlivé vody) nebo mizuwari (led, 1 díl whisky, 3 díly neperlivé vody).

Zrání

Nikka From the Barrel je silný blend sladových a obilných whisky ze dvou palíren japonské společnosti Nikka, při jejichž staření se používá celá škála různých sudů (v některých byl dříve uložen bourbon, v jiných sherry, některé jsou vypálené, jiné nikoli atd.). Po smíchání je whisky uložena na několik měsíců znovu do sudu, čímž se liší od jiných blended whisky, které se běžně nechávají odpočívat v nerezových tancích (odtud jméno „From the Barrel“ neboli „ze sudu“). Výsledkem je naprosto jedinečná, chuťově bohatá whisky, která si právem získala renomé po celém světě. Vydejte se po stopách Masataky Takecurua, zakladatele značky Nikka, otce japonské whisky.

Nikka From The Barrel Gift Box

Příběh

V roce 1918 se mladý Masataka Taketsuru vydal do Skotska. I když jeho rodina odedávna vyráběla tradiční japonské saké, jeho srdce si získala whisky. Zapsal se na Univerzitu v Glasgow a stal se vůbec prvním Japoncem, který ve Skotsku studoval výrobu whisky. Jako učeň prošel několika skotskými regiony, včetně vyhlášeného Speyside. 

Po návratu do Japonska si brzy uvědomil, že pokud chce vyrábět skutečně znamenitou a autentickou whisky ve skotském stylu, potřebuje se osamostatnit. A tak v roce 1934 založil Nikka Whisky a vybudoval první palírnu v Yoichi. Lokalita v mnoha ohledech připomínala město, kde Masataka studoval. A tak se zrodila špičková japonská whisky, která si v ničem nezadá se svým skotským protějškem.

Swizzle From The Barrel

Ingredience: 

  • 45 ml Nikka From the Barrel
  • 15 ml červeného vermutu Carpano Antica Formula
  • 10 ml domácího pivního sirupu Rodenbach Grand Cru
  • 10 ml čerstvé pomerančové šťávy
  • 10 ml čerstvé citronové šťávy
  • 5 ml sirupu z arabské gumy (Monin Gum Sirup)

Postup přípravy: 

  1. Sklenici si naplníme drceným ledem. 
  2. Naplníme postupně všemi ingrediencemi. 
  3. Pomalu mícháme. 
  4. Podáváme.
Nikka From The Barrel Gift Box

Doplňkové parametry

Kategorie: Sety se sklem
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,5 l
Obsah alkoholu: 51,4 %
Výrobce: The Nikka Whisky Distilling Co., Ltd
Země původu: Japonsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: