Mermaid Zest Gin

Kód: GI0151
Neohodnoceno
Značka: Mermaid
1 220 Kč 1 220 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Limitovaná edice Mermaid Zest představuje jemný London Dry gin se svěžími tóny grapefruitu a jemného jalovce.

Aroma: svěží grapefruit, jemný jalovec 
Chuť: pronikavé citrusové tóny spolu s jemnou sladkostí a bylinným nádechem.
Závěr: dlouhý, strukturovaný a komplexní.


Výroba

Pro jeho výrobu se míchá grapefruit a chmel odrůdy Cascade s divokým rozmarýnem, ostrovním bergamotem a citronovou kůrou, tato směs se destiluje a následně míchá s klasickým ginem Mermaid. Výsledkem je svěží, aromatický gin s citrusovou, bylinnou chutí a náznakem mořského vzduchu.

Náznak mořského vzduchu dodává motar přímořský, aromatický sukulent, který obrůstá útesy lemující ostrov Wight. Na pobřeží se sbírá i divoce rostoucí rozmarýn. Ovoce pochází z viktoriánské zahrady Osborne House, ostrovního domova Královny Viktorie a Prince Alberta.

Příběh

Gin Mermaid vzniká v první a jediné palírně na ostrově Wight, který se nachází u jižního pobřeží Anglie. The Isle of Wight Distillery je s charakterem a přírodou úchvatného ostrova úzce spjatá, což se promítá i v její filozofii. Palírna dodržuje zásady výroby ohleduplné k životnímu prostředí, ochrany ostrova samotného i mořského ekosystému.

Mermaid Zest Gin je inspirován tímto bujným, zeleným ostrovem, jeho přírodní krásou a mořskými řasami ve vodách jeho pobřeží. Tato edice je proto lahvována do smaragdově zelených lahví.

Botanicals

Celkem se při výrobě ginu používá výtažků 14: 
motar přímořský, chmel odrůdy Boadicea, bezové květy, citronová kůra, rozmarýn, grapefruit, chmel odrůdy Cascade, bergamot, pepř guinejský, koriandr, kořen anděliky, kořen lékořice, jalovec, kořen kosatce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gin
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 40 % obj.
Výrobce: Isle of Wight Distillery, The Wishing Well, Pondew Hill, Ryde, Isle of Wight, PO33 1PX
Země původu: Velká Británie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: