Los Siete Misterios Doba-Yej

Kód: TE0023
Novinka
Neohodnoceno
1 390 Kč 1 390 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bratři Eduardo a Julio Mestre založili Los Siete Misterios (v překladu sedm tajemství) v roce 2010 s cílem vytvořit destilát, který reprezentuje zvyky, kulturu a vášeň Mexika - mezcal. Strávili roky ochutnáváním mezcalu ve vesnicích po celé Oaxace. Setkali se s místními Maestros Mezcaleros, kteří používají tradiční techniky zdokonalované po generace. Ve snaze zachovat tyto znalosti předků se Eduardo a Julio spojili s odborníky, aby spolupracovali na moderním přístupu k tradičnímu mezcalu.

Los Siete Misterios si zakládá na udržitelnosti. Mezcaly se vyrábí pouze ze zralých rostlin agáve. Čeká se, až rostlina vytvoří, nebo se chystá vytvořit květní stonek, což se děje těsně předtím, než agáve odumře. Srdce agáve neboli piña se tři až pět dní vaří v tradičních podzemních pecích z hlíny a kamenů. Poté se drtí za použití ručně vyrobené dřevěné palice, nebo se využívají chilské koně táhnoucí tradiční zařízení zvané tahona. Šťáva a vlákna se následně uloží do velkých dřevěných kádí, kde jsou vystaveny působení vzduchu. Fermentace probíhá díky teplotě a divokým kvasinkám zcela přirozeně, přidává se pouze čistá pramenitá voda. Na konci procesu je samotná destilace, a to v měděných nebo hliněných kotlích.

Doba-Yej je čerstvý a květinový mezcal s krásně vyváženými citrusovými tóny, ideální pro vychutnávání čistý nebo v koktejlech. Doba-Yej ve starobylém jazyce Zapotéků označuje Maguey Espadín, nejznámější druh agáve pro výrobu mezcalu. Na etiketě je vyobrazen mexický válečný hrdina.

Tento mezcal je lahvován při síle 44 % alkoholu.

Aroma: jasné a plné s tóny citrusů, vařených bylin, květin a nádechem pečeného agáve.
Chuť: olejovitá, s ovocnými tóny grapefruitu, jablka, citronové kůry, grilovaných plantainů a fialek.
Závěr: na nestařený mezcal neobvykle dlouhý, s přetrvávajícím bylinným kořením.

Druh agáve: Agave Angustifolia Haw
Destilace: dvojitá v měděném kotlíku
Oblast: Yautepec, Oaxaca

Doplňkové parametry

Kategorie: Tequila
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 44 %
Výrobce: Los Siete Misterios
Země původu: Mexiko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: