Laphroaig Lore

Kód: WH0227
Neohodnoceno
2 890 Kč 2 890 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zrání /chuťový profil

Laphroaig Lore stvořil Distillery Manager John Campbell . Je to chuťově najvýraznější whisky z produkce Laphroaigu vůbec. Jméno Lore pochází ze znalostí předávaných z generace na generaci. Zraje v sudech po sherry a quarter casks.

Aroma: bohatá a kouřová s mořskými minerály, náznakem popela a hořké čokolády. Po čokoládě následují vanilkové tóny kombinované s mastnými nepražených kaštany a nádechem fondánu. Kapka vody přidána do whisky rozvine krémové a ovocné tóny.

Chuť: bohatá, rašelinová s pikantními stopami po chili

Závěr: krátký, suchý s dlouhými nasládlými dozvuky

Historie

Palírna Laphroaig byla založena Donaldem Johnstonem, jenž zároveň vlastnil i palírnu Lagavulin. Na rozdíl od Lagavulinu zůstala palírna v rodině Johnstonů a v sešvagřené rodině Hunterů dlouhá desetiletí. V r. 1954 po smrti bezdětného Iana Huntera zdědila palírnu Bessie Williamsonová, jedna z mála žen v tomto byznysu. V 60. letech B. Williamsonová prodala palírnu společnosti Long John International, ale palírnu vedla až do r. 1972. Dnes palírna patří společnosti Fortune Brands. Palírna vyrábí 10-, 15-, 30- a 40-letou single malt, Quarter Cask bez uvedení stáří. Whisky je součástí některých míchaných, např. Long John, Chivas Regal, Famous Grouse, Ballantine´s, Teacher´s atd.. Velkým příznivcem whisky Laphroaig je např. princ Charles, který v r. 1994 palírnu osobně navštívil a od té doby každá láhev Laphroaigu nese erb waleského prince.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 48 %
Výrobce: Laphroaig Ltd.
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: