ZOMBIE by Don the Beachcomber

Historie koktejlu

S blížícím se Halloweenem se tento klasický koktejl jeví jako jasná volba pro všechny strašidelné vylomeniny, které možná plánujete! Poněkud komplikovaná směs různých ingrediencí, včetně bílého rumu, tmavého rumu, zlatého rumu, markuji, limetkové šťávy a ananasové šťávy, kocovina po příliš mnoha z nich je téměř jistá, že se budete cítit jako zombie!

Kdo vynalezl Zombie?

Účinky tohoto silného nápoje jsou přesně důvodem jeho názvu, který je považován za tak silný, že barmani v Don the Beachcomber mohli podávat pouze dva na zákazníka!

Nápoj existuje od 30. let 20. století a byl vynalezen v úplně prvním místě Don the Beachcomber v Hollywoodu zakladatelem Donnem Beachem. Nápoj původně vytvořil pro jednoho ze svých zákazníků, kteří navštívili bar a stěžovali si na špatnou kocovinu. Měl se zúčastnit obchodní schůzky a potřeboval drink, který by pomohl skrýt následky nadměrného požitkářství. Donn vytvořil svou klasickou kombinaci, maskující neuvěřitelně vysoký obsah alkoholu chutnou kombinací ovocných šťáv. Nemělo to však požadovaný účinek, místo toho se zákazník cítil jako zombie. Jak se ukázalo, obchodní schůzka nedopadla příliš dobře, kvůli jeho opilosti!

Ochrana Zombie tajemství

Bylo známo, že Donn byl neuvěřitelně ochranářský vůči svým receptům na koktejly, protože si mnohé z nich rychle „vypůjčily“ konkurenční podniky. U Zombie byl původní recept tak dobře skrytý, že dnešní koktejl je vlastně jeho variací. Dokonce i barmani, kteří originální nápoj prodávali, dostali zakódované instrukce, které pomohly zachovat tajemství.

Ingredience

  • 30 ml bílého rumu (Havana nebo Bacardi)
  • 15 ml Don Q 151 Rum
  • 15 ml tmavého jamajského rumu (Appleton)
  • 30 ml limetkové šťávy
  • 30 ml marakujový sirup
  • 15 ml ananasový džus
ZOMBIE

Barová odměrka

ZOMBIE

Shaker

ZOMBIE

Highball