Jack Daniel's Bonded

Kód: WH0282
Neohodnoceno
895 Kč 895 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Užijte si vůni plnou tónů karamelu, dubu a koření. Ve výrazné chuti objevíte náznaky hnědého cukru, vařeného ovoce a dubu. Vychutnejte si novou whisky Jack Daniel's.

Zrání

Stále jde však o prvotřídní whiskey Jack Daniel’s, která se vyrábí podle tradičních postupů ze směsi 80 % kukuřice, 12 % ječmene a  8% žita. V Jack Daniel's Bonded 50% dominuje jemný a nasládlý charakter, který je díky vyššímu podílu alkoholu robustnější a o něco peprnější.

Zákon Bottled in Bond Act –⁠ záruka kvalitní americké whiskey

V 19. století výroba a obchod s americkou whiskey vzkvétaly. Jenže vedle dobrých řemeslných whiskey vznikaly také nekvalitní destiláty, které nešlo za whiskey vůbec považovat. V některých palírnách destiláty vylepšovaly pochybnými surovinami, jako bylo například karamelové barvivo, dřevní štěpka nebo dokonce formaldehyd. Dalo se tak vyrobit levně více destilátu. Vzhledem k tomu, že Američané měli v těch dobách stále větší a větší spotřebu whiskey, těmhle praktikám se dařilo. A to samozřejmě potápělo poctivé destilérky. 

Na jejich ochranu a ochranu spotřebitelů byl 3. března 1897 přijat zákon zvaný jako Bottled in Bond Act. Jednoduše řečeno šlo o štítek, který udával původ whiskey vyrobené podle daných právních předpisů. Pokud byste si tehdy koupili whiskey s tímto štítkem, měli byste jistotu, že jde o kvalitní pití. Taková whiskey musela splňovat:

  • Musí jít o produkt z jedné destilační sezóny. 
  • Whiskey musí být skladována v dřevěných nádobách ve federálním skladu pod dohledem vlády minimálně 4 roky. 
  • Během zrání se z whiskey nesmí nic odstraňovat, ani nic přidávat. 
  • Whisky musí být lahvována o síle 50 % (100 Proof). 
  • Na lahvi musí být umístěn štítek, který identifikuje palírnu a podíl alkoholu. 

Příběh

Jack Daniel Whiskey Distillery je palírna se 150 letou historií, nejstarší registrovaná destilérka na území USA. Whiskey se vyrábí v městečku Lynchburg ve státě Tennessee. Hlavními ingrediencemi této whiskey jsou kukuřice, žito a ječmenný slad společně s místní pramenitou vodou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Americká whiskey
Hmotnost: 1.4 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 50 %
Výrobce: Jack Daniel's Properties, Inc.
Země původu: USA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: