Hampden Estate HLCF Classic Overproof

Kód: RU0190
Neohodnoceno
2 690 Kč 2 690 Kč / 1 ks
Skladem na prodejně
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Aroma: živé a koncentrované, s tóny acetonu, pečených banánů, švestek, citronů a mentolu. 

Chuť: intenzivní a znamenitá, se stopami hořkého pomeranče, kandovaných třešní a uzených a pražených tónů. 

Závěr: velmi dlouhý a delikátní, s tóny pryskyřice, vařeného třtinového sirupu a nádechem bylin.

HLCF Classic je ideální vstupní branou do světa vysokoesterových rumů. Za zkratkou se skrývá rum "Hampden Light Continental Flavoured", intenzivní rum s vysokou hladinou esterů, pohybující se mezi 400 až 600 gr/HLPA.

Rum je lahvovaný v overproof síle 60 %, přesto si však zachovává rafinovanou a delikátní chuť s praženými, dřevitými a kořeněnými tóny.

Příběh

Jamajská Hampden Estate byla v oblasti Trelawny založena zhruba v roce 1753. V polovině 19. století to bylo právě zde, kde se zrodila nesmírně komplexní technika výroby aromatických rumů s neobyčejně vysokou hladinou esterů, které záhy prosluly po celém světě. 

Dnes je Hampden jednou z pouhých dvou palíren, které tuto tradici udržují. Roku 2009 se stala majitelem Hampden Estate rodina Husseyů a teprve oni zde navíc zavedli praxi staření rumu. V roce 2018, po 265 letech od zahájení provozu, se stařené rumy z této slavné palírny začaly prodávat. Vyrábějí se za pomoci pramenité vody, přírodní „divoké“ fermentace a výlučně za použití kotlíkových destilačních zařízení. Staří se v tropických podmínkách a neobsahují žádný cukr ani jiné přísady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 60 %
Výrobce: Hampden Rum Company
Země původu: Jamajka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: