Glenmorangie Tarlogan

Kód: WH0043
Neohodnoceno
1 490 Kč 1 490 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladká a zároveň zemitá whisky. Název Tarlogan uctívá starodávného krále, jehož jméno nesou lesy, ve kterých se nachází pramen Tarlogan Spring.
Tento pramen má nezvykle tvrdou vodu, díky ní má whisky jedinečnou neobvyklou chuť. Palírna má také nejvyšší kotle ve Skotsku (přes 5 metrů). Jedinečná chuť whisky Glenmorangie Tarlogan snoubí sladkou chuť čistoty díky prameni Tarlogan při zachování „ páteře “ klasické Glenmorangie.

Zraje v panenských, dubových sudech, přičemž evokuje rostlinné aroma brzké ranní procházky uprostřed letního lesa. Textura chuti je jemná a hedvábná, se sladkými tóny vanilkového pudingu a hrušky. Ve whisky jsou také patrné chutné tóny ananasu, které jsou doplněny jemnou chutí citrusů. Whisky je specifické svojí sladkou, zemitou vůní krémového karamelu, vanilky, kokosu a pšeničných sušenek. V závěru náznak výběrového zázvoru, následovaný dlouhou vlnou přetrvávající bílé čokolády a mandlového marcipánu. O výrobci Palírna byla založena v malém skotském městečku

Tain se nachází v nejsevernějším cípu Skotska a omývají ho vody Severního moře. Vybraným mužům z Tain bylo před mnoha lety svěřeno tajemství této palírny. Muži, jejichž oddanost, schopnosti a smysl pro detail dokazují, že příběh Glenmorangie palírny není pouze o whisky, ale také o lidech. Bývaly doby, kdy muži z Tain čekali ve frontě na svůj denní příděl whisky k jejich obědu. Natěsnaní za sebou v řadě, si posílali jeden zčernalý kovový kalíšek, který získal tuto „patinu“ díky konstantnímu používání. Tato tradice, stejně jako rozdávání extra přídělu whisky pro nepříliš populární práce v palírně (čištění dubových sudů na fermentaci whisky) je vyprávěna od mužů, kteří vyrábějí whisky v Tain již dlouhá léta. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 43 % obj.
Výrobce: Glenmorangie Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: