Glenmorangie Spios

Kód: WH0044
Neohodnoceno
2 590 Kč 2 590 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jméno Spios znamená v Scots Gaelic 'spice', což odpovídá tomu , kde tato whisky zrála , a to jenom v sudech po American rye whiskey , která má vždy velmi kořeněný charakter. Glenmorangie Spios je devátá edice z Private Edition series.

Palírna Glenmorangie byla založena v roce 1843, kdy ji nechal zaregistrovat William Mathieson z Talinu, ale v místech, kde se nyní nachází palírna Glenmorangie, se vyráběl alkohol již od roku 1738. Velmi dlouho to byla jedna z posledních palíren vlastněná nezávislou společností. Avšak v roce 2004 získala nadpoloviční většinu akcií Glenmorangie společnost Moet Hennessy. Překlad jména Glenmorangie zní Údolí klidu. Kotle umístěné v palírně jsou nejvyšší ve Skotsku (513cm) a jsou považovány za významný zdroj chuti.

Při destilaci unikají páry alkoholu relativně dlouhou cestou a zbavují se tak postupně nežádoucích příměsí. Společnost tvrdí, že díky jim se na vrchol kolony dostanou jen ty nejčistší páry alkoholu. Vedení palírny odmítalo dříve připustit, aby se jejich lihovina stala součástí míchaných whisky jiných značek. Až teprve nedávno začala tyto zakázky přijímat. Do plnícího tanku se přidává nepatrné množství whisky Glen Moray - jen tolik, aby nebyla nijak ovlivněna chuť zrající whisky, ale přitom dostatečné množství, aby to nezávislým stáčecím firmám zabránilo prodávat tuto whisky jako čistou sladovou pod slavným názvem Glenmorangie proti vůli firmy. Tato palírna má velmi rozsáhlé portfolio produktů. Je to hlavně díky tomu, že palírna nechává své produkty zrát nejdříve v sudech po bourbonu a potom dozrávat v sudech po portském, sherry, madeiře a nebo jiných produktech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Highlands
Obsah alkoholu: 46 % obj.
Výrobce: Glenmorangie Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: