Glenfiddich Aged 18 Years se skleničkami

Kód: WH0163
Neohodnoceno
2 390 Kč 2 390 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Whisky má vyvážený charakter a její plná chuť má základ v dlouhých letech zrání v sudech Olorosa a bourbon, které jsou pečlivě vybírány. Je plněná do originálních tvarovaných lahví v luxusní dárkové dóze.
 

Stejně jako Glenfaclas a Springbank patří destilerie Glenfiddich rodině původních zakladatelů. Což je mezi současnými producenty skotské whisky rarita. William Grant, zakladatel a bývalý manažer destilerie Mortlach, zpočátku používal surovinu nakupovanou z destilerie Cardhu, a to do té doby, než se ujistil o plné funkčnosti destilačních přístrojů. Glenfiddich dosáhla záhy významných úspěchů a po pěti letech zakládá William Grant druhou destilerii – Balvenie. Současní majitelé destilerie představují již pátou generaci Grantů. Glenfiddich byla první destilerií prodávající svoji produkci za hranice Skotska, svého času to znamenalo téměř revoluci v prodeji. V roce 1990 zakládá rodina Grantů další destilerii – Kininvie. Glenfiddich je více než jen známá single malt whisky, je to skutečný vyslanec Skotska.


O destilerii se dá říci, že je to přední výrobce sladové whisky na světě, nejen pro to že její whisky jsou k dostání ve více než 200 státech, ale také proto, že v polovině 60. let 20. století podnikla Glenfiddich nezvyklý krok - začala propagovat svou značku na mezinárodní úrovni, navzdory silné konkurenci míchaných whisky velkých jmen.

Doplňkové parametry

Kategorie: 18 let
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Speyside
Obsah alkoholu: 43 % obj.
Výrobce: The Glenfiddich Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: