Ferrand 10 Générations

Kód: CO0037
Neohodnoceno
1 090 Kč 1 090 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Aroma: připomíná kořeněný ovocný koláč, rozinky, meruňky, kokos a karamel, následně se projeví tóny růží, pomerančových květů, muškátového oříšku a zázvoru.

Chuť: kulatá a plná, s lehce dřevitým, pepřovým profilem, který přechází v tóny pečených hrušek, medu, hroznů odrůdy muškát, ananasu a hřebíčku.

Závěr: dlouhý, svěží, ovocný s tóny máty a čerstvého tabáku.

Odrůda, destilace, zrání

Odrůda: Ugni Blanc

Destilace: dvojitá destilace na měděném kotlíku o kapacitě 25 hL, ohřívaném otevřeným ohněm.

Zrání: sudy z francouzského dubu, 20 % min. 1 rok v sudech po víně Sauternes.

Historie

Za koňakem Ferrand stojí 380 let historie a speciální odkaz rodiny Ferrand v regionu Grande Champagne. Rodina žila v Segonzacu v Charente od 15. století a byla jednou z prvních rodin, jež v oblasti, které se později začalo říkat Grande Champagne, zakládala vinice. Každá z generací předávala své zkušenosti dál a rodina neustále zlepšovala pěstování vinné révy i destilaci vysoce kvalitních koňaků. Posledním členem rodiny byla Mademoiselle Henriette Ranson-Ferrand, která v roce 2016 předala poslání pokračovat v rodinném odkazu Alexandru Gabrielovi a společnosti Maison Ferrand.

Oblast

Všechny koňaky Ferrand vznikají 100 % z hroznů z oblasti Grande Champagne 1er Cru de Cognac. Značka je silně zakořeněná v historii a rozsáhlý rodinný archiv poskytuje cennou inspiraci na další cestu. Zároveň má však také nový pohled na věc a pokračuje v tradici rodiny Ferrand s novými inovacemi a experimenty.

Doplňkové parametry

Kategorie: 10 let
Hmotnost: 1 kg
Objem láhve: 0,5 l
Obsah alkoholu: 46 % obj.
Výrobce: Maison Ferrand
Země původu: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: