Domäne Wachau Grüner Veltliner Federspiel Classic 2021

Kód: VI0068
Neohodnoceno
390 Kč 390 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatý střed, elegantní a šťavnatý. Je pikantní a ovocná a je všestranným společníkem rakouské kuchyně.

Oblast původu je Wachau se zvláštním mikroklimatem a primární kamenitou půdou. Pro toto víno se používají hrozny z různých obcí Wachau (Dürnstein, Weissenkirchen, Spitz, Rossatz-Arnsdorf, Mautern). Výsledkem je charakteristické a elegantní víno ve stylu Wachau s velkým množstvím ovoce. Poměrně chladné jaro a chladné, smíšené léto vedly k opožděnému vývoji zralosti.

Jedinečný, málokdy tak velkolepý podzim jako z obrázkové knihy s velkým množstvím slunce přes den, malým množstvím srážek a chladnými nocemi umožnil hroznům dokonale dozrát a dal nám velmi skvělý ročník. Klíčovými slovy ročníku jsou vína s mohutností a stejně přesvědčivou elegancí a jemností, kombinovaná s hloubkou, velkým napětím na patře a napjatou kyselinkou.

Vinice jsou obhospodařovány udržitelným způsobem a stále více ekologicky, bez použití insekticidů a herbicidů, a sklízí se ručně. Po přesném výběru hroznů a lisování v pneumatických tankových lisech následuje řízené kvašení se zráním v nerezových tancích.

V chuti středně plné, s pikantní kyselinkou, velmi harmonické a s ovocným a kořenitým závěrem; charakteristický Federspiel Grüner Veltliner, jemný a velmi pikantní.

Název Federspiel pochází od sokolnictví, které bylo ve Wachau velmi oblíbené. Symbol sokola vyjadřuje dravou eleganci těchto suchých bílých vín.

Vychlazené víno je velmi dobře pitelné již v mládí.

Ideální doplněk k lehkým italským jídlům, jako je prosciutto s melounem, skvěle se hodí ke klasické rakouské kuchyni (křupavý vídeňský řízek s bramborovým salátem), ale také k pikantnímu indickému kuřeti tandoori.

Alkohol: 12 % | Kyselost: 7,6 ‰ | Zbytkový cukr: 1 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1.3 kg
Objem láhve: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůda: Veltlínské zelené
Vinařská oblast: Wachau
Vinařství: Domäne Wachau
Země původu: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: