Domäne Wachau Grüner Veltliner 2021 Friends

Kód: VI0071
Neohodnoceno
360 Kč 360 Kč / 1 ks
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu


Hrozny pro Veltlínské zelené ručně vyráběné pro FRIENDS pocházejí z vinic v celém údolí Wachau. Převážná část hroznů je pečlivě ručně sbírána z vinic z jižní strany v okolí obcí Rossatz, Rührsdorf a Arnsdorf.

Vína vykazují jasný a přesný charakter se svěžím, ovocným tónem, i když sklizeň přinesla jen nepatrné množství. To, co začalo jako suchý, teplý rok, se změnilo v léto, které se střídalo mezi slunečnými a deštivými obdobími, a koncem srpna zasáhlo Wachau silné krupobití. Zejména ročníky jako 2020 podtrhují, jak důležité je ručně sbírat a pečlivě vybírat hrozny.

Práce na vinici probíhají na udržitelných a stále více organických principech, bez použití insekticidů či herbicidů, hrozny jsou sbírány ručně. Hrozny jsou pečlivě vybírány a následně zpracovávány v pneumatickém tankovém lisu, přičemž mošt následně fermentuje za kontrolované teploty a zraje na jemných kalech v nerezových tancích.

Příjemná vůně s vůní čerstvého jablka, bílého pepře a divokých bylin. Středně plné s osvěžující kyselinkou, velmi dobře vyvážené s dostatkem ovoce a koření v závěru. Velmi typické zelené Veltlínské - jemné a energické. Podávejte dobře vychlazené na cca 8°C – přímo z lednice. Užijte si mladé nebo staré 2-3 roky. Skvěle doprovází tradiční vídeňský řízek, drůbež a širokou škálu rybích pokrmů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Hmotnost: 1.3 kg
Objem láhve: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Odrůda: Veltlínské zelené
Vinařská oblast: Wachau
Vinařství: Domäne Wachau
Země původu: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: