BenRiach Temporis 21 Years Old

Kód: WH0134
Neohodnoceno
4 390 Kč 4 390 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Temporis se ohlédl za historii Speyside a je rašený, stejně jako v 70. letech. Byl vyzrál ve směsi ex-bourbonových sudů, sudů z panenského dubu a sudů po sherry Pedro Ximenez a Oloroso, které přidaly ve vrstvách ovoce a koření na znak palírny Benriach - medového rašelinového kouře.

Aroma: zkaramelizované hrušky, opálené dubové dřevo, koření, med, rašelina, doutnající borovicové dřevo
Chuť: krémová, rašelinová, s opečeným sadovým ovocem, eukalyptem, ananasem, ozvláštněná později vpádem anýzu a doutnajícími skořicovými tyčinkami
Dokončení: dlouhé, sladké, kouřové

Palírna Benriach byla založena Johnem Duffem a jeho dvěma společníky v roce 1898. Již v roce 1900 však Duff musel obě palírny z finančních důvodů prodat. Nový majitel, Longmorn Distillery Co Ltd., vzápětí palírnu Benriach zavřel. V provozu zůstala pouze sladovna vyrábějící slad pro Longmorn. V roce 1965 palírnu koupila společnost The Glenlivet Distilleries Ltd., uvedla do provozu a v roce 1977 opět prodala společnosti Seagram. Ta instalovala druhou dvojici kotlů a roce 1994 uvedla na trh první single malt whisky Benriach. V roce 2001 palírnu koupila společnost Chivas a v r. 2002 ji opět zavřela. V roce 2004 byla palírna prodána jihoafrické společnosti Intra Trading, která ji znovu uvedla do provozu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Speyside
Obsah alkoholu: 46 % obj.
Výrobce: The BenRiach Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: