Ardbeg Scorch

Kód: WH0112
Neohodnoceno
12 990 Kč 12 990 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Limitovaná edice

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Ardbeg Scorch byl lahvovaný v roce 2021 k příležitosti Ardbeg Day v rámci festivalu Feis Ile.

Aroma: Na nose číhá děsivě intenzivní vůně sazí a kouře, cítíme náznaky anýzu a voňavého oleje pačuli s výraznými tóny kalené oceli a sedlového mýdla. S kapkou vody se do popředí dostanou bylinné svrchní tóny briarového dřeva, šalvěje a borovice.

Chuť: Mastný pocit v ústech svírá smysly, vzdouvající se oblaka sladkého kouře a drakem spáleného dubu prostupují skrz patro, zatímco grilované jídlo a černá lékořice se proplétají mezi tóny léčivé pastilky. Následuje dlouhé a hrdinské finále s jemnou dehtovou dochutí táhnoucí se šťastně až do skonání chutí.

Zrání

Ardbeg se vrací po 10 letech k silně vypádlovaným sudům, které už si můžeme pamatovat z roku 2011, kdy představili edici Alligator. Letošní stočení Scorch zrálo v silně vypálených sudech po bourbonu.

Ardbeg Scorch

Ardbeg Distillery

Malý, odlehlý skotský ostrov Islay (vyslovuje se 'eye-lah') je starobylá země. Divoké a nespoutané místo, kde keltští mniši našli útočiště před nájezdy Norsemanů a raní destilátoři pašovali své nezákonné „aquavitae“ do drsné skalnaté zátoky Ardbeg. Bohatá měkká voda, úrodná půda a akry vzácné rašeliny činí z tohoto ostrova poutní místo pro vyznavače single malt whisky. A nic víc než náš vlastní Ardbeg, nepochybně největší lihovar na Zemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
Hmotnost: 1.5 kg
Objem láhve: 0,7 l
Oblast: Islay
Obsah alkoholu: 46 % obj.
Výrobce: Ardbeg Distillery
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: