A.H. Riise Non Plus Ultra Very Rare

Kód: RU0072
1 hodnocení
2 190 Kč 2 190 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Vůně

Koření a lehce chladivá máta, muscovado cukr, pomerančová kůra

Chuť 

Krémové patro s tóny nosu, karamelem a vanilkou

Závěr

Krémová vanilka a karamel-fudge

Barva

Mahagon

Very Rare

Používání starých sudů vyžaduje celoživotní znalosti v umění míchání. Staré sudy používané pro řadu Non Plus Ultra se hoří déle než obvykle, což znamená, že směs může proniknout hlouběji do struktury dřeva, která nikdy předtím nebyla v kontaktu s alkoholem. 

Pečlivě vybraný rum použitý v této směsi v kombinaci s těmito vyzrálými špičkovými designovými sudy je tajemstvím jedinečné chuti Non Plus Ultra. Nic není ponecháno náhodě, ani krásně fasetovaná karafa, ani hluboká záře a už vůbec ne požitek, který zažijete, když ochutnáte první chuť. To je skutečně světová třída. 

Non Plus Ultra – Very Rare s velmi bohatou a krémovou chutí karamelu a vanilky a vůní moscavado cukru a pomerančové kůry.

Příběh

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů. V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití. V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý. Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším.  Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné složení a alergeny jsou k dispozici na obalu výrobku. Zkontrolujte prosím před konzumací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 42 % obj.
Výrobce: A.H. Riise Spirits ApS, A.P. Møllers Allé 9C DK-2791 Dragør, Denmark
Země původu: Panenské ostrovy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: