A.H. Riise Non Plus Ultra La Galante

Kód: RU0272
Akce Novinka
1 hodnocení
2 690 Kč 2 690 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele
Možnosti doručení

Nová řada Non Plus Ultra!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil

Vůně

Podněcující vůně pomeranče, karamelu, crème brulé a vanilky s tóny mahagonu a aromatického dřeva Bay Rum, které divoce roste v Západní Indii.

Chuť

Komplexní, plná a hladká kořenitá chuť s nádechem pomeranče, krémové vanilky a citronu s tóny z dubových sudů té nejlepší kvality.

Závěr

Bohaté a krémové s tóny z počáteční chuti, které postupně přecházejí v dlouhou dochuť.

Barva

Tmavě červený mahagon.

La Galante

Non Plus Ultra La Galante je pojmenován po Kolumbově lodi Santa Maria La Galante, kterou vedl, když objevil St. Croix a Západní Indii. 

Tato exkluzivní směs limitované edice je vyrobena master distillerem s těmi nejlepšími kapkami ze západní Indie a Střední Ameriky. 

Každý jednotlivý sud je pečlivě vybírán, aby se vytvořila špičková vyzrálá směs, která zachycuje podstatu Západní Indie a flóru ostrovů. 

Vše od fasetované karafy až po tmavě červenou mahagonovou záři a celý zážitek z degustace neponechává nic náhodě.

Příběh

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů. V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití. V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý. Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším.  Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 43,4 %
Výrobce: A.H. Riise Spirits
Země původu: Panenské ostrovy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: