A.H. Riise Family Reserve Solera 1838

Kód: RU0116
1 hodnocení
1 590 Kč 1 590 Kč / 1 ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rum A. H. Riise Family Reserve je rum určen hedonisty, kteří si život rádi vychutnávají plnými hrstmi. Tento exkluzivní rum z Amerických Panenských ostrovů byl původně určen pouze pro rodinu Riise a servíroval se, když se každých 5 let, kdy se sešla celá rodina. I proto se s ním velmi dlouho veřejně neobchodovalo. Dnes je nám velkou ctí, že můžeme nabídnout tento rum světové úrovně znalcem kvalitního alkoholu iu nás!

Chuťový profil

Barva: červenozlatá
Vůně: kořenitá s závanem kouře, pomerančové kůry a umami
Chuť: ovocné bonbóny následované lehkým nádechem kůže a kardamomu
Závěr: citrónově vanilkový krém posypaný skořicí

Zrání

A.H. Riise Family Reserve Solera 1838 vzniká z toho nejlepšího rumu zrajícího v nejstarších a nejkvalitnějších sudech této značky.

Rum s poutavou červenozlatý barvou dozrává v hlubokých, chladných rumových sklepích. Po smíchání vintage rumů master Blender opět putuje do sudů, ve kterých se zestárnout speciální metodou Solera. Nechte se inspirovat a dopřejte si tento exkluzivní rum i na vašich rodinných setkáních a na oslavu výjimečných chvil!

Příběh

Když mladý dánský lékárník Albert Heinrich Riise opouštěl svou domovinu a vydával se na dlouhou cestu do Dánské Západní Indie, netušil, že dá světu jeden z nejlepších rumů. V roce 1838 se usídlil na ostrově Saint Thomas, který dnes patří k americkým Panenským ostrovům, a o rok později si tu otevřel malou apotéku. A i když díky svému obchodnickému talentu prodával kde co, farmacie zůstala jeho vášní. Z cest si vozil bylinky a z nich vyráběl kosmetické a léčivé přípravky a alkohol. Zpočátku ale ne k vnitřnímu užití. V Západní Indii se tehdy vyráběl rum, kterému se přezdívalo Devil Killer. Díky přibližně 70% obsahu alkoholu vypálil totiž člověku díru do krku až po podrážky. A. H. Riise ho míchal s hořkými lihovinami a úspěšně nabízel jako lék na žaludeční nevolnosti. Víceméně náhodou se mu také podařilo vyrobit jeden z nejlepších rumů na trhu a získat hned několik ocenění. To už bylo jasné, že jeho lahůdky si člověk mnohem lépe vychutná zdravý. Destilérka A. H. Riise navazuje na dědictví svého zakladatele a  řadu rumů stále vyrábí podle původních receptur. Rumy z její produkce jsou známé svým sladkým, výrazně ovocným chuťovým profilem a patří k těm nejoblíbenějším.  Nejlepší věci jsou někdy dílem náhody. Za tuhle vděčíme farmacii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum
Hmotnost: 2 kg
Objem láhve: 0,7 l
Obsah alkoholu: 42 % obj.
Výrobce: A.H. Riise Spirits
Země původu: Panenské ostrovy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: